Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023 – 22. niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

03.09.2023 – 22. niedziela zwykła

 1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty w naszej parafii. Po mszy o 8:00 zapraszam na „Kafyj z farorzym”. Jeśli spotkanie spotka się to z pozytywnym przyjęciem, będziemy organizować je częściej. Msza o 11:00 będzie odprawiona za pielgrzymujących w tym roku do Piekar Śląskich oraz w ich intencjach.
 2. W poniedziałek zapraszam na mszę o 8:00 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego z błogosławieństwem pierwszoklasistów (niech przyniosą szkolne plecaki i przybory).
 3. We wtorek o 18:45 zapraszam na katechezę dorosłych:
 • nie ma zapisów czy zgłoszeń, nie jest to bowiem nowa grupa/wspólnota;
 • nie ma górnego limitu wieku (zakłada się dolny limit – nie przychodzą dzieci, bo powinny być objęte katechezą szkolną);
 • choć katechezy tworzą cykl, każda jest też odrębną całością tematyczną – dobrze jest przychodzić regularnie, ale nieobecność nie zaburzy znacząco odbioru;
 • treścią spotkań w ciągu najbliższych czterech lat będą kolejne cztery części Katechizmu Kościoła Katolickiego, pierwszy rok katechez poświęcimy modlitwie;
 • katechezy będą się odbywać w pierwsze wtorki miesiąca od września do czerwca (dziesięć katechez w cyklu);
 • uczestnicy będą otrzymywać streszczenie tematu, jednak mogą przynosić własne notatniki i coś do pisania;
 • najbliższy temat: „Jezus się modli”; terminy i tematy kolejnych katechez znajdują się na plakacie, stronie internetowej i w gazetce.
 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej. Następnie w tej intencji msza o 8:00.
 2. W sobotę o 9:00 spotkanie organizacyjne dla ministrantów, proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Dzieci Maryi jeszcze spotkania nie mają.
 3. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”. Za dwa tygodnie przeprowadzimy kolektę na rzecz budowy kościoła na Mąkołowcu.