Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 – 23. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”. Po mszy o 8:00 zapraszam na „Kafyj z farorzym” do salki papieskiej.
  2. W środę o 18:00 msza za zmarłych mieszkańców ulic Browarowej i Sosnowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających. Zapraszam też na wieczór fatimski, który przygotowuje Róża św. Jacka – o 19:00 msza, po niej różaniec i procesja z figurą. Na procesję proszę zabrać świece z okapnikami. W tym dniu kancelaria będzie czynna tylko do 19:00.
  3. W piątek po mszy wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę o 10:00 msza rozesłania na rozpoczęcie roku formacyjnego Dzieci Maryi i ministrantów. Zapraszam na nią także rodziców i dziadków,
  5. W sobotę o 10:00 msza za Dzieci Maryi i ministrantów na rozpoczęcie roku formacji. Zapraszam członków tych grup wraz z rodzinami, a także tych, którzy chcą dołączyć do tych wspólnot – jest to dobra okazja, by je poznać.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy o 11:00 uroczystość żniwna – wraz z rolnikami będziemy prosili o błogosławieństwo dla nich i dla ich pracy, dziękując Bogu za tegoroczne plony. Kolektę przekażemy parafii Mąkołowiec na potrzeby budowy kościoła. Tu należy się wyjaśnienie. Od lipca 2019 roku z powodu sytuacji finansowej nasza parafia została zwolniona z patronatu na rzecz tej budowy, ale w I półroczu, gdy patronat jeszcze obowiązywał, nie umożliwiono budowniczemu przeprowadzenia ani jednej zbiórki. Uważam, że w obecnej sytuacji jest naszym obowiązkiem wsparcie sąsiadów, co będzie jednocześnie naprawieniem zaniedbania sprzed 4 lat.
  7. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Sakramenty” znajduje się formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Proszę rodziców o pobranie go, wypełnienie i dostarczenie do kancelarii parafialnej do czwartku 28 września. Pierwsze spotkanie rodziców odbędzie się w sobotę 30 września o 17:00. Przypominam, że w tym roku szkolnym nie odbywa się przygotowanie do bierzmowania, okazja dla obecnych ósmoklasistów będzie w kolejnym roku 2024/25.
  8. Do 20 września można oddawać głosy na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Tychy – szczegóły na razemtychy.pl.