Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 – 25. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na pokrycie kosztów opału. W związku z trzęsieniem ziemi w Maroku oraz powodziami w Libii Caritas organizuje zbiórkę na rzecz poszkodowanych – ofiary można złożyć po mszy.
  2. Przekazuję podziękowania od ks. Dariusza Gadomskiego i parafii Mąkołowiec za dar materialny w wysokości 5.000 zł.
  3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i firma Green Office Ecologic przeprowadzą akcję zbiórki elektrośmieci, która wspiera misjonarzy. Miejscem składowania będzie narożnik parkingu naprzeciw probostwa. Elektrośmieci można przynosić w poniedziałek od 18:00 do wtorku do 15:00 – bardzo proszę o dyscyplinę w zachowaniu tych godzin i miejsca, by zachować maksymalny porządek.
  4. W środę o 18:00 msza za zmarłych mieszkańców ulic Leśnej i Obywatelskiej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  5. W piątek o 18:00 pierwsza w nowym roku szkolnym modlitwa młodzieżowa – są na nią zaproszeni nie tylko dotychczasowi uczestnicy grupy MOST, ale też inni młodzi ze szkół średnich czy VII i VIII klasy szkoły podstawowej. Po modlitwie o 18:30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie pt. „Oko w oko z kompozycją”. Poprowadzi je Ewelina Gałęziowska, właścicielka studia fotograficznego „Wilcze kadry”. Uczestnicy dowiedzą się, jak sprawić, by zwykłe zdjęcia zaczęły wyglądać profesjonalnie. Spotkanie ma charakter otwarty – wystarczy zabrać telefon i… znajomych. Dodajmy, że to wydarzenie jest preludium obchodów 35-lecia poświęcenia kościoła, które mają motto „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało”.
  6. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Sakramenty” znajduje się formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Proszę rodziców o pobranie go, wypełnienie i dostarczenie do kancelarii parafialnej do czwartku 28 września. Pierwsze spotkanie rodziców odbędzie się w sobotę o 17:00 w kościele. Proszę przyjść bez dzieci.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  8. Już za dwa tygodnie przy okazji obchodów rocznicy poświęcenia kościoła odbędą się Warsztaty Anielskiej Muzyki. Wśród uczestników będzie kilkanaście osób z daleka, którym chcielibyśmy zapewnić noclegi. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc do parafian, którzy mogą zaoferować 2 noclegi (6/7 i 7/8 października) jednej lub dwóm osobom. Proszę zgłosić się po mszy lub w kancelarii parafialnej.