Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2023 – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

 

 1. Dziś liturgiczny obchód 35. rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Msza o 11:00 będzie odprawiona za parafian oraz za żywych i zmarłych budowniczych i dobrodziejów kościoła. Wezmą w niej udział uczestnicy Warsztatów Anielskiej Muzyki, którzy na tę okazję stworzą chór, dlatego proszę o zajmowanie miejsc wyłącznie na dole. O 17:00 na zakończenie świętowania nabożeństwo „Oto Matka twoja” – będzie to medytacja obrazów autorstwa Agnieszki Jasińskiej z towarzyszeniem pieśni maryjnych i odmawianiem różańca. Kolekta na dalsze inwestycje i remonty.
 2. Pozostałe nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
 • pn 7:30 – za pracujących na rzecz parafii
 • wt 17:30 – o miłość w małżeństwach i rodzinach
 • śr 17:30 – za nauczycieli (z okazji zbliżającego się ich święta)
 • cz 7:30 – o wytrwałość w dobrych postanowieniach
 • pt 19:30 – za budowniczych i dobrodziejów kościoła (z okazji 35. r. poświęcenia)
 • sb 16:45 – różaniec przy figurze na dziedzińcu – prowadzą Dzieci Maryi
 1. W środę msza za zmarłych mieszkańców ulic Chłodniczej, Łąkowej, Młyńskiej i Wąskiej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
 2. W piątek ostatni tegoroczny wieczór fatimski. O 19:00 msza za członków parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej, następnie różaniec i procesja z figurą. Proszę zabrać świece z okapnikami.
 3. W sobotę o 8:00 msza w intencji Żywego Różańca z okazji święta patronalnego.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii. Jest to Dzień Papieski, stąd też po mszach zbiórka na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Jest możliwość przyjęcia przeze mnie jednego cyklu mszy gregoriańskich, w styczniu lub w sierpniu – jeśli ktoś byłby zainteresowany, proszę o informację dziś po mszy, ponieważ kiedy będą zgłaszane pojedyncze intencje, nie będzie możliwa ciągłość 30 dni wymagana do mszy gregoriańskiej. Od wtorku w kancelarii przez najbliższe dwa tygodnie będę zapisywać intencje za żywych, np. urodzinowe czy jubileuszowe natomiast po 22.10 będzie można zgłaszać także intencje za zmarłych. Przypominam, że w naszej parafii intencje mają jak najprostsze brzmienie, aby uniknąć tworzenia laurki czy litanii. Bliższe wskazówki znajdują się na stronie internetowej w zakładce „Intencje”.