Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023 – 29. niedziela zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się misyjny tydzień. Na misje będzie więc przeznaczona kolekta, ale także dochód z akcji „Misyjny kołocz” (chcemy wesprzeć Adopcję Serca, w którą zaangażowane jest Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” na rzecz Lukrecji z Kamerunu). Po każdej mszy Dzieci Maryi będą sprzedawać ciasto.
  2. Dziś różaniec w plenerze. Zbieramy się o 15:00 na Wilczym Kącie i wspólnie udamy się do leśnej kapliczki. Modlitwę odmówimy w większości w drodze, a jedną dziesiątkę przy kapliczce. Tam pobłogosławię różańce, zwłaszcza dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  3. Intencje nabożeństw różańcowych wiążą się z przeżywanym tygodniem misyjnym:
  • pn 7:30 – za misjonarzy i misjonarki
  • wt 17:30 – za tych, którzy jeszcze nie znają Jezusa
  • śr 17:30 – za naszych katechetów: Grażynę i Karola
  • cz 7:30 – o ducha ewangelizacyjnego dla chrześcijan
  • pt 16:30 – za tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła
  • sb 16:45 – różaniec przy figurze na dziedzińcu – prowadzi Żywy Różaniec
  1. W środę zapraszam na mszę za zmarłych mieszkańców ulicy Mikołowskiej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  2. W piątek kolejny MOST dla młodzieży. O 18:00 msza, a potem spotkanie w domu parafialnym – gorąco zachęcam młodych parafian, ze szkół średnich czy 7 i 8 klasy szkoły podstawowej.
  3. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmuję w kancelarii w godzinach urzędowania, mogą być telefoniczne.
  4. Od tego tygodnia w kancelarii można zgłaszać intencje na przyszły rok kalendarzowy już także za zmarłych.