Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023 – 32. niedziela zwykła

 

 1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty. Po mszach zbiórka na papieską fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. W piątek po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W sobotę o 10:00 msza w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego ku czci św. Tarsycjusza. Zapraszam na nią także ich rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Podczas tej mszy 4 kandydatów zostanie włączonych do liturgicznej służby ołtarza.
 4. Również w sobotę o 17:00 w domu parafialnym odbędzie się kiermasz strojów komunijnych.
 5. Za tydzień kolekta na zakup opału. W tym dniu nasza archidiecezja obchodzi dzień muzyki liturgicznej, dlatego też:
 • na mszy o 11:00 będzie śpiewać schola,
 • przed każdą mszą będziemy się uczyć prostej melodii aklamacji „Święty, święty” w języku łacińskim.
 1. Dziękuję wszystkim za udział w różańcach za zmarłych zalecanych. W naszym kościele zostaną odprawione za nich trzy msze (29.11, 24.12 i 31.12), a kilka intencji przekazałem także do odprawienia poza parafią.
 2. Plan odwiedzin duszpasterskich (kolędy) dostępny jest na kartkach wyłożonych w tyle kościoła i na stronie internetowej. Proszę o zapoznanie się z nim. Szczegółowe wyjaśnienia podam za tydzień. Już dziś zwracam uwagę na konieczność zgłaszania chęci przyjęcia wizyty w następujących przypadkach:
 • nowe rodziny, które nie miały jeszcze okazji przyjąć kolędy,
 • te rodziny, u których ani w sezonie 2019/20, ani 2022/23 nie było odwiedzin (tzn. mam jedynie niezaktualizowane, a tym samym niepewne dane),
 • mieszkańcy domów oznaczonych w planie * (ze względu na niewielką liczbę przyjmujących łatwiej trafię do konkretnej rodziny),
 • rodziny, które chcą przyjąć kolędę w terminie dodatkowym.