Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 – 33. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na zakup opału. W archidiecezji obchodzimy dzień muzyki liturgicznej, dlatego msza o 11:00 jest z udziałem scholi, a przed każdą mszą uczymy się prostej melodii aklamacji „Święty, święty” w języku łacińskim.
  2. W środę o 18:00 msza za zmarłych mieszkańców ulic: Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wiklinowej i Wrzosowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  3. W piątek MOST – o 18:00 modlitwa młodzieżowa w kościele, potem spotkanie w domu parafialnym. Zapraszam młodzież kl. 7-8 i szkół średnich.
  4. W sobotę rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Plan dostępny jest na kartkach wyłożonych w tyle kościoła i na stronie internetowej. Bardzo proszę zapoznać się także z ważnymi uwagami praktycznymi. Najbliższe trasy:
  • sobota 25.11 od 10:00 – Browarowa 4-4A, Leśna 59 (cała trasa tylko do zgłoszonych rodzin – zgłoszenia przyjmuję w kancelarii w godzinach urzędowania)
  • niedziela 26.11 od 13:00 – Browarowa 5, 14-26 od strony szkoły, powrót 26-14 od strony browaru
  1. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla. Kolekta na archidiecezję, konkretnie na funkcjonowanie archiwum i muzeum diecezjalnego. Po mszy możliwość wsparcia wewnętrznego funduszu „Podziękuj pomocnikom parafii”.
  2. Zbliża się adwent. W tyle kościoła są do nabycia lampiony roratnie oraz katolickie kalendarze adwentowe z czekoladkami i zadaniami.
  3. W imieniu tyskiego Technikum Kolejowego przekazuję informację, iż w czwartek 23.11 o 8:00 w kościele św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza w intencji kolejarzy z okazji zbliżającego się święta patronalnego św. Katarzyny.