Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023 – 3. niedziela adwentu

1. Dziś niedziela radości – Gaudete. Źródłem radości jest obecny wśród nas Chrystus, a także zbliżające się święta. Kolekta na potrzeby bieżące parafii. Duszpasterskie odwiedziny u mieszkańców ul. Granicznej 1-37. Ciąg dalszy kolędy – po świętach.
  2. Msze roratnie dla dzieci odprawiamy do czwartku. Spotkamy się więc w poniedziałek i czwartek o 6:30 (potem poczęstunek w Domu Parafialnym) oraz we wtorek i środę o 18:00. Podpisane plansze roratnie z obrazkami należy przynieść do zakrystii w czasie świąt – nagrody za udział w roratach będą wręczane w święto Świętych Młodzianków (czwartek 28.12 o 9:00).
  3. W środę zapraszam na mszę za zmarłych mieszkańców ulic: Słodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  4. W piątek o 18:00 „msza świateł” czyli roraty młodzieżowe, uczestnicy niech zabiorą lampiony lub świece. Po mszy spotkanie połączone z ustawianiem szopki.
  5. W sobotę o 6:30 trzecie i ostatnie roraty dla dorosłych z kazaniem tematycznym, po nich poczęstunek w Salce Papieskiej. Od 8:30 będą też odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłaszamy ich w kancelarii. Od mszy porannej do wieczornej w tyle kościoła będzie dostępne do odpalenia betlejemskie światło pokoju.
  6. Okazja do spowiedzi:
  • w poniedziałek – przed mszą poranną
  • we wtorek – przed mszą wieczorną i od 19:00 do 20:00
  • w środę – przed mszą wieczorną
  • w czwartek – przed mszą poranną i od 17:00 do 19:00
  • w piątek – od 15:00 do 15:50, od 17:00 do 17:50 (zwłaszcza młodzież)
  • w sobotę – przed mszą poranną i od 10:00 do 12:00
  1. Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów opału. Jest to wigilia Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie mszy o 16:00. Pasterka tradycyjnie o 24:00, kolekta na niej zebrana będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. W tyle kościoła są do nabycia świece Caritas i opłatki, ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Chleb św. Antoniego”. Dochód ze sprzedaży i dobrowolne datki zostaną przeznaczone na pomoc dla pani Józefy w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.
  3. X Wilkowyjski Bal Charytatywny organizujemy w restauracji Polonez w sobotę 20 stycznia, będzie to bal przebierańców. Koszt od osoby to 200 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą są przyjmowane w kancelarii. Wpłaty można też dokonywać na konto, ale po uprzednim zgłoszeniu uczestników.