Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024 – 5. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Agatę. Na mszę można przynieść nieduży kawałek chleba, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej zwłaszcza przed pożarami.
  3. We wtorek o 18:45 w salce papieskiej kolejna katecheza dorosłych. Temat: „Co to jest brewiarz”.
  4. Z racji przypadającego w liturgii 11.02 wspomnienia NMP z Lourdes obchodzimy co roku Światowy Dzień Chorego. Zapraszam w dzień poprzedzający, w sobotę o 10:00 na mszę w intencji chorych i starszych parafian. W czasie mszy będzie udzielane namaszczenie chorych. Może je przyjąć każdy, kto jest:
  • poważnie chory (w trakcie trwania choroby nawet kilka razy, jeśli stan zdrowia się nie poprawia),
  • osłabiony wiekiem (należy to roztropnie ocenić samemu),
  • w niebezpieczeństwie śmierci (np. przygotowuje się do operacji).

Warunkiem udzielenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego pół godziny przed mszą będzie okazja do spowiedzi – proszę, by skorzystali przede wszystkim ci, którzy na co dzień nie mają po temu okazji (konieczność wyspowiadania się nie dotyczy osób nieprzytomnych lub mających trudności w komunikacji werbalnej). Po mszy krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo lurdzkie, a potem zapraszamy na spotkanie przy kawie w salce papieskiej.

  1. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli odwiedziny duszpasterskie – za wspólną modlitwę, rozmowy, zainteresowanie życiem parafii, a także za ofiary materialne, dzięki którym będziemy kontynuować prace przy nowej zakrystii. Dziękuję również za ankiety kolędowe – gdyby ktoś jeszcze chciał oddać, można to zrobić w tym tygodniu w kancelarii.
  3. Zbliżający się czas Wielkiego Postu będziemy przeżywać nieco inaczej, a to ze względu na 40. rocznicę powstania naszej parafii. Kalendarz wydarzeń, obejmujący m.in. rekolekcje i nabożeństwa, jest wywieszony w gablotce i przy drzwiach, został też umieszczony na stronie internetowej i profilu facebookowym.