Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024 – 3. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś drugi dzień parafialnych rekolekcji, temat to „Nadzieja”. Kaznodzieją jest ks. Bartosz Zygmunt, wykładowca UŚ i WŚSD, muzyk-dyrygent, rezydent parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku – witamy go w naszej wspólnocie. Kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji, zaś po mszy możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”. Od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. O 18:00 Gorzkie Żale i trzecie kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, zaś ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Obraz Jezusa w Ewangeliach”.
  2. W czwartek o 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania kapłańskie. O 8:00 msza w tej intencji.
  3. Czwarty weekend wielkopostny, którego wyróżnikiem będzie kolor różowy z racji tzw. niedzieli radości, wyglądać będzie następująco:
  • w piątek o 19:00 Droga Krzyżowa ulicami parafii – rozpocznie się w kościele od odczytania zalecek (wypominek) za zmarłych, następnie przejdziemy ulicą Wilczą, Wiejską (w prawo), Szkolną i Wilczą z powrotem do kościoła; uczestników proszę o założenie w miarę możliwości kamizelek odblaskowych;
  • w sobotę o 11:00 spotkanie rekolekcyjne dla uczniów kl. 1-3 (najpierw w domu parafialnym, potem w kościele, zakończenie ok. 12:00);
  • niedziela będzie trzecim i zarazem ostatnim dniem wielkopostnych rekolekcji; na wszystkich mszach homilie na temat „Miłość” będzie głosić ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM; od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu; o 18:00 Gorzkie Żale i czwarte kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, zaś ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Chronologia życia Jezusa”.

Zapowiedzi przedślubne:

Paulina Brożek par. Wilkowyje