Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024 – 4. niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości (Laetare), jest jednocześnie ostatnim dniem parafialnych rekolekcji. Temat „Miłość” poruszy kaznodzieja ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM. Kolekta przeznaczona jest na prace remontowe i inwestycje. Od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. O 18:00 Gorzkie Żale i czwarte kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, zaś ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Chronologia życia Jezusa”.
  2. W środę zacznie się kolejny cykl mszy za mieszkańców poszczególnych części parafii. Rozpoczniemy od modlitwy za mieszkańców ulic Browarowej i Sosnowej. Przy okazji przypomnę, że pomysł ten został wdrożony 5 lat temu jako propozycja, by zachęcić do udziału w mszach w tygodniu. Na majowym spotkaniu parafialnej rady duszpasterskiej omówimy efekty tego pomysłu i rozstrzygniemy, czy jest sens kontynuacji w takiej formie.
  3. Piąty weekend wielkopostny, którego wyróżnikiem będzie kolor błękitny, wyglądać będzie następująco:
  • w piątek o 16:30 Droga Krzyżowa z Maryją;
  • w sobotę o 6:30 jutrznia z adoracją krzyża i jego uroczystym zasłonięciem; po modlitwie wspólne śniadanie w salce papieskiej – każdy zabiera coś do zjedzenia dla siebie, zaś herbata i kawa będzie dostępna na miejscu;
  • w niedzielę będzie przeprowadzona ankieta porekolekcyjna; od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu; o 18:00 Gorzkie Żale i piąte kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, zaś ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Świat, w którym żył Jezus”.