Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024 – 5. niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. O 18:00 Gorzkie Żale i piąte kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, a ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Świat, w którym żył Jezus”.
  2. Od dziś do końca Wielkiego Postu na stronie internetowej dostępna jest ankieta podsumowująca rekolekcje. Prosimy o wzięcie w niej udziału. Osoby, które nie mają możliwości, by wypełnić kwestionariusz online, mogą zgłosić się do ankietera po mszy (stanowisko w tyle kościoła).
  3. Do końca postu są też dostępne nagrania rekolekcyjnych kazań.
  4. We wtorek uroczystość św. Józefa, zachęcamy do udziału we Mszy świętej.
  5. W tyle kościoła można nabyć paschaliki czyli wielkanocne świece Caritas.
  6. Kto rozważa podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, może zabrać broszurę, informacyjną, która znajduje się na stojaku z prasą.
  7. Szósty weekend wielkopostny, którego wyróżnikiem będzie kolor czerwony, wyglądać będzie następująco:
  • w piątek XXIX Tyska Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa w naszym kościele; o 18:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Drogą Krzyżową „ostatniej szansy” – zapraszamy młodzież, która chce pomóc w tym wydarzeniu;
  • w sobotę rano przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – zgłoszenia w kancelarii; o 22:00 wspomniana Droga Krzyżowa ostatniej szansy – tak jak przed rokiem, jest ona adresowana do wszystkich, jednak szczególnie do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w proponowanych dotąd nabożeństwach; po zakończeniu zapraszamy na herbatę i odmówienie komplety;
  • w niedzielę na każdej mszy błogosławienie palm (uroczyście na mszy o 11:00, która zacznie się na zewnątrz); podczas mszy o 16:00 możliwość rozpoczęcia Duchowej Adopcji; od 17:00 do 18:00 okazja do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu; o 18:00 Gorzkie Żale i ostatnie kazanie z cyklu „Tylko Bartymeusz widział”, zaś ok. 18:30 spotkanie w salce papieskiej zatytułowane „Jak czytać Ewangelie”; kolekta w tym dniu na ogrzewanie.