Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024 – 2. niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dziś w 2. niedzielę wielkanocną obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o 15:30 specjalne nabożeństwo. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas, a po mszach zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona wyjątkowo w tym roku z racji Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej).
  3. W środę msza za mieszkańców ulic Chłodniczej, Łąkowej, Młyńskiej i Wąskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty. W możliwie najbliższym czasie chciałbym zakończyć doposażenie nowej zakrystii w niezbędne umeblowanie. Przy okazji warto by wymienić troje drzwi zewnętrznych (boczne z obu stron i do zakrystii). Zwracam się z prośbą, aby przemyśleć możliwość ufundowania drzwi – można zgłaszać się u mnie.
  5. Dziękuję za udział w ankiecie porekolekcyjnej. Wypełniono ponad 70 formularzy. Zbiorcze wyniki są prezentowane na stronie internetowej i Facebooku. Przy okazji chcę podkreślić, że od czasu do czasu będziemy stosować taką formę opiniowania i traktuję ją poważnie, by poznać zdanie parafian w kwestiach wątpliwych. Sposób przeprowadzania rekolekcji parafialnych czy podobnych wydarzeń to rzeczywistość dynamiczna, która wymaga wsłuchiwania się w realne potrzeby wierzących.
  6. Ksiądz arcybiskup proponuje, by w ramach duchowego przygotowania do 100-lecia diecezji przeprowadzić w jednym czasie rekolekcje Oddanie33. Od jutra przez kolejne 33 dni na stronie gosc.pl/oddanie33 będą publikowane materiały do indywidualnego przeprowadzenia rekolekcji.