Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 – 5. niedziela Wielkanocy

28.04.2024 – 5. niedziela Wielkanocy

1. Dziś kolekta na opał.
  2. W środę rozpoczyna się maj. Ze względu na niską frekwencję na porannych mszach w tygodniu, w poniedziałki i czwartki będzie tylko odmawiana litania maryjna. Natomiast na nabożeństwa majowe zapraszam:
  • we wtorki i środy o 17:30 tzn. pół godziny przed mszą (w tych dniach nie będzie więc okazji do spowiedzi)
  • w piątki, soboty i niedziele po zakończeniu mszy o 16:00, przy czym nabożeństwa sobotnie będą z zasady poza kościołem
  1. W czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, a po niej msza odprawiana w tej intencji.
  2. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Nie jest to święto nakazane, ale będą dwie msze, o 8:00 i 16:00. Kolekta na bieżące potrzeby parafii. Jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego do majowego dołączymy modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieci zapraszam do spowiedzi od 15:30. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
  3. W sobotę msza za członków Żywego Różańca o 8:00.
  4. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Będzie też możliwość złożenia ofiar na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.