Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym we wczorajszy piknik rodzinny – począwszy od upieczenia i sprzedaży ciast przed tygodniem, poprzez prace przygotowawcze, skończywszy na prowadzeniu poszczególnych punktów programu. Zwłaszcza zaś dziękuję Paulinie Helios za pomysł i koordynowanie wydarzenia.
  2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona na inwestycje i remonty. Po mszach możliwość złożenia ofiar na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.
  3. Do soboty trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, modlitwy dołączamy do codziennych nabożeństw.
  4. W poniedziałek rozpoczynamy cykl nabożeństw fatimskich. Msza o 19:00, potem różaniec i procesja z figurą. Nabożeństwo prowadzi Róża św. Jana Pawła II. Proszę o zabranie świec z okapnikami.
  5. Zapraszam na nabożeństwa majowe – we wtorek i środę o 17:30, w piątek i niedzielę po mszy o 16:00.
  6. W środę o 19:30 w Salce Papieskiej odbędzie się spotkanie organizacyjne w związku z procesją Bożego Ciała. Zapraszam parafian z rejonu ulic: Szkolnej, Wierzbowej i do nich przylegających na odcinku od Klubu Wilkowyje do granicy parafii.
  7. W sobotę będziemy celebrować Wigilię Zesłania Ducha Świętego. O 20:00 – pierwszy raz w historii naszej parafii – zostanie odprawiona Droga Światła. Można się z tym nabożeństwem zapoznać wcześniej, w tyle kościoła wyłożone są informatory na jego temat. Następnie o 20:30 już po raz piąty zostanie odprawiona uroczysta msza w języku łacińskim, śpiewy poprowadzi schola Wilcza 11.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą zakończy się okres wielkanocny w liturgii. Kolekta będzie na bieżące potrzeby parafii.