Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2024 – 14. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Na prośbę arcybiskupa po mszach odbędzie się zbiórka na pomoc parafiom poszkodowanym w wyniku niedawnej trąby powietrznej.
  2. W środę tradycyjne święto gradowe – pamiątka wydarzeń sprzed niemal 200 lat, gdy nad ówczesnym księstwem pszczyńskim przeszła burza z gradobiciem, która wyrządziła na Wilkowyjach ogromne szkody. O 17:30 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a o 18:00 Mszę o Boże błogosławieństwo i opiekę nad domostwami, zagrodami i polami.
  3. W sobotę wieczór fatimski, który poprowadzi Roża św. Anny – o 19:00 msza, po niej różaniec i procesja z figurą (zabieramy świece z okapnikami).
  4. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty w parafii.
  5. W kancelarii dostępne są vouchery, na podstawie których można w atrakcyjnej cenie obejrzeć wirtualną Kaplicę Sykstyńską w Krakowie. Wystawa trwa do 30 września.
  6. Zbliża się nasz odpust parafialny (4 sierpnia). Szczegóły programu znajdują się na plakatach, w gazetce i na stronie internetowej. Wydarzenia, do których musimy przygotować się wcześniej:
  • osoby lub rodziny, które chcą dokonać aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, proszone są o wpisanie się na listę w tyle kościoła; parafia zostanie zawierzona podczas odpustu, a zapisani otrzymają w późniejszym czasie drukowane certyfikaty, by dokonać osobistego zawierzenia w domu;
  • 2 sierpnia, w dniu Matki Bożej Anielskiej, o 17:30 odbędzie się agapa – biesiadne popołudnie z pizzą pana Wojciecha i piwem pana Krystiana; poczęstunek będzie darmowy, jednak ze względów organizacyjnych proszę o zgłoszenia uczestników w kancelarii do wtorku 30 lipca;
  • 8 sierpnia organizujemy wyjazd autokarowy; trasa: Goszyce (leśna kaplica św. Marii Magdaleny), Krnov (sanktuarium MB Bolesnej na wzgórzu Cvilín), Prudnik (miejsce internowania prymasa Wyszyńśkiego) i Głogówek (domek loretański); zapisy przyjmowane są w kancelarii do czwartku 1 sierpnia – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 190 zł (przy 40 osobach koszt spadnie do 165 zł); w cenie jest m.in. pełny obiad.

Zapowiedzi przedślubne:

Magdalena Kasiak par. Wilkowyje

Daniel Horbal par. Wilkowyje