Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024 – 22. niedziela zwykła

1. Dziś wspominamy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej – msza o 11:00 w intencji pokoju na świecie. Kolekta na inwestycje i remonty.
  2. W poniedziałek po długich, 10-tygodniowych wakacjach rozpoczyna się rok szkolny. Zapraszam uczniów z rodzicami i dziadkami na mszę o 8:00. Pierwszoklasiści niech zabiorą przybory szkolne do błogosławieństwa.
  3. We wtorek o 18:45 zapraszam na katechezę dorosłych. Będzie to drugi rok spotkań, poświęcimy go wyznaniu wiary. Przypominam, że choć katechezy tworzą cykl, każda ma swój odrębny temat – dobrze jest przychodzić regularnie, ale nawet jednorazowa obecność ma sens. Uczestnicy otrzymują streszczenie tematu, mogą też przynosić notatniki i coś do pisania. Najbliższy temat: „Jezus – oszust, szaleniec czy… Bóg?”
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej. Następnie w tej intencji msza o 8:00.
  5. W piątek o 15:30 okazja do spowiedzi dla dzieci, o 16:00 msza szkolna – zapraszam zwłaszcza rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej. O 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży, która zgłosiła się do bierzmowania (dwa roczniki: rozpoczynający kl. 1 szkół ponadpodstawowych i kl. 8 podstawówki); wskazane jest przybycie także rodziców z powodu przepisów, dotyczących osób niepełnoletnich. O 19:30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca. O 9:00 w Salce Papieskiej spotkanie lektorów (także osób, które chciałyby podjąć posługę lektora). O 10:00 również w Salce Papieskiej spotkanie rodziców Dzieci Maryi i ministrantów (także tych, których dzieci chciałyby dołączyć do tych grup).
  7. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”. Za dwa tygodnie przeprowadzimy kolektę na rzecz budowy kościoła na Mąkołowcu.
  8. Od przyszłej niedzieli pod kierunkiem organistów przed mszami będziemy ćwiczyć śpiew – utrwalać dotychczas poznane pieśni, uczyć się nowych, korygować błędy. Gorąco zachęcam, by przychodzić 5 minut przed rozpoczęciem. Przy okazji proszę, by – jeśli nie wymagają tego poważne okoliczności – nie wychodzić w trakcie pieśni na zakończenie. Msze niedzielne trwają u nas zwykle ok. 50 minut, starajmy się więc wspólnie śpiewać do końca.