Ogłoszenia duszpasterskie 08.01.2023 – święto Chrztu Pańskiego

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia (tradycyjnie wystrój świąteczny i śpiew kolęd utrzymuje się do 2 lutego). Kolekta na inwestycje i remonty. Podczas mszy o 11:00 zostanie pobłogosławiona nowa chrzcielnica. Dopełnia ona wystrój prezbiterium, który tworzy teraz jednolitą całość. Została wykonana w tyskim warsztacie stolarskim p. Chwalczyka, przy udziale zakładu kamieniarskiego p. Filipowskiego i zakładu „Watra”. Dotychczasowa będzie służyć w kościele na osiedlu Tysiąclecie Dolne w Katowicach (przy budowie którego pozyskano cegłę na budowę naszego kościoła).
  2. Trwają XXXII Tyskie Wieczory Kolędowe. W ramach festiwalu odbędzie się również koncert w naszym kościele. W piątek o 18:30 wystąpi chór Cantores Sancti Nicolai z Bochni oraz w recitalu organowym Paweł Seligman.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji apostolstwa słowa (m.in. Radia eM). Po mszach zbiórka na nasz fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  4. Odwiedziny duszpasterskie:
  • nd 08.01 o 13:00 – ul. Sosnowa 66-38
  • pn 09.01 o 16:00 – ul. Sosnowa 30-1; ul. Sosnowa 33-25 tylko do wcześniej zgłoszonych (odwiedziny na końcu trasy)
  • cz 12.01 o 16:00 – ul. Obywatelska 67-3 (w tym Wiejska 22B-22)
  • sb 14.01 o 10:00 – ul. Obywatelska 78A-52 (os. Dębowe)
  • nd 15.01 o 13:00 – ul. Wawrzynowa i Wichrowa – tylko do zgłoszonych, zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii
  1. Na stronie internetowej i w gazetce parafialnej publikujemy sprawozdanie za Rok Pański 2022. Są tam szczegółowe statystyki duszpasterskie i finansowe, jak również wnioski i prognozy na obecny rok.
  2. W piątek 20 stycznia mamy w naszej parafii dzień adoracji w ramach diecezjalnej adoracji wiecznej. Wystawienie byłoby od 8:00 do rozpoczęcia mszy o 16:00. Proszę zastanowić się nad podjęciem półgodzinnych dyżurów (po jednej lub dwie osoby), za tydzień ułożymy grafik.