Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2024 – 15. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty w parafii.
  2. W piątek po mszy odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  3. Za tydzień kolekta na potrzeby seminarium duchownego. Po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  4. W tyle kościoła można nabywać dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców: plakietki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów (wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) będzie za tydzień po mszach świętych.
  5. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach, w gazetce i na stronie internetowej. Także na stronie internetowej są umieszczone materiały pomocnicze do odprawienia nowenny przed odpustem. Wydarzenia wymagające zgłoszeń to:
  • akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski – osoby lub rodziny, które chcą tego dokonać, proszone są o wpisanie się na listę w tyle kościoła; parafia zostanie zawierzona podczas odpustu, a zapisani otrzymają w późniejszym czasie drukowane certyfikaty;
  • agapa czyli biesiadny wieczór z pizzą pana Wojciecha i piwem pana Krystiana – w dniu Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia o 17:30; poczęstunek będzie darmowy, ze względów organizacyjnych proszę o zgłoszenia uczestników do wtorku 30 lipca (w zakrystii po mszy lub w kancelarii);
  • wyjazd autokarowy – 8 sierpnia, trasa: Goszyce (leśna kaplica św. Marii Magdaleny), Krnov (sanktuarium MB Bolesnej na wzgórzu Cvilín), Prudnik (miejsce internowania prymasa Wyszyńskiego) i Głogówek (domek loretański); zapisy przyjmowane są w kancelarii do czwartku 1 sierpnia – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 190 zł (przy 40 osobach koszt spadnie do 165 zł); w cenie jest m.in. pełny obiad.