Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2024 – 23. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W środę rozpoczyna się kolejny cykl mszy za zmarłych mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. W tym dniu msza będzie odprawiona za zmarłych mieszkańców ulic Browarowej i Sosnowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  3. W czwartek przypada uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
  4. W piątek wieczór fatimski. Rozpoczniemy mszą o 19:00 w intencji Róży św. Jacka, która odpowiada za przygotowanie wieczoru. Po mszy różaniec i procesja z figurą Matki Bożej, zabieramy świece z okapnikami.
  5. W sobotę o 10:00 pierwsze po wakacjach spotkania Dzieci Maryi (w Salce Anielskiej) i ministrantów (w kościele). Zapraszamy kolejnych młodych parafian, którzy chcieliby dołączyć do tych grup.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy o 11:00 uroczystość żniwna – wraz z rolnikami będziemy prosili o błogosławieństwo dla nich i dla ich pracy, dziękując Bogu za tegoroczne plony. Kolektę przekażemy parafii Mąkołowiec na rzecz budowy kościoła.
  7. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Sakramenty” znajduje się formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Proszę rodziców o pobranie go, wypełnienie i dostarczenie do kancelarii parafialnej do czwartku 19 września. Pierwsze spotkanie rodziców odbędzie się w sobotę 21 września o 17:00.
  8. W ostatni weekend września nasza parafia organizuje drugą edycję Warsztatów Anielskiej Muzyki. W imieniu osób odpowiedzialnych zwracam się z prośbą o pomoc w postaci: 1/ dyżurów w recepcji, 2/ wsparcia w przygotowaniu obiadu, 3/ noclegu dla uczestników z daleka. Wystarczy wypełnić kartkę w tyle kościoła i wrzucić do znajdującego się tam koszyczka.

Do końca października zbieramy środki na budowę studni w Czadzie.

Licznik na dzień 1 września: 3.063,10 zł.