Menu Zamknij

Warsztaty Anielskiej Muzyki

Warsztaty Anielskiej Muzyki to pierwsze takie wydarzenie w naszej parafii i okolicy. Są przeznaczone dla osób chcących podszlifować warsztat wokalny, aby wykorzystywać go na chwałę Bożą. Poprzez warsztaty chcemy zachęcić do większej aktywności muzycznej w swoich parafiach i łączyć ludzi, żywo zainteresowanych poznawaniem i szerzeniem bogactwa i piękna liturgii.

Hasło pierwszej edycji warsztatów – „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało” – jest cytatem z Pierwszego Listu do Koryntian. Apostoł Paweł opisuje wielkość nagrody, jaka czeka w niebie tych, którzy miłują Boga. Jako chrześcijanie miłujemy Boga, a dajemy temu wyraz również w liturgii, w której uczestniczymy poprzez zmysły.

Podczas warsztatów skupimy się na chorale, antyfonach i polifonii. W pogoni za nowością nie chcemy zapomnieć o skarbcu tradycji, która także dziś może być źródłem duchowych i estetycznych odkryć.

Cele warsztatów to:

  • doskonalenie umiejętności wokalnych i muzycznych uczestników,
  • integracja środowiska,
  • promocja aktywnego i świadomego udziału w liturgii,

Dlatego zapraszamy do małej, malowniczo położonej parafii Tychy-Wilkowyje, świętującej 35-lecie poświęcenia kościoła.

Formularz zgłoszeniowy będzie działał do wyczerpania wolnych miejsc.

Cieszymy się, że możemy zaprosić na wydarzenie, prowadzone przez profesjonalistów: dyrygentów, kompozytorów, wokalistów, a przede wszystkim ludzi szczerze zanurzonych w wierze.

Prowadzący:

1. Zaplanuj czas

Zaplanuj uczestnictwo w dniach 6–8 października. Program obejmuje zajęcia w piątek w godzinach wieczornych, przez całą sobotę (z przerwami na obiad i kolację) oraz w niedzielę do południa.

Pełny harmonogram dostępny jest <tutaj>.

2. Skorzystaj z możliwości

Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał zapewnione 15-minutowe indywidualne konsultacje z emisji głosu. Są to zajęcia pozwalające na dokładniejsze poznanie swoich możliwości wokalnych, a następnie ich rozwinięcie..

3. Określ potrzeby noclegowe?

Zdecyduj czy mamy szukać dla Ciebie zakwaterowania na Wilkowyjach. Komercyjna baza noclegowa w naszej dzielnicy nie istnieje. Możemy zaproponować zakwaterowanie w domach parafian, jednakże liczba takich miejsc jest ograniczona, dlatego ofertę kierujemy do ludzi przyjeżdżających z daleka.

4. Dopełnij formalności

Wypełnij dokładnie formularz zgłoszeniowy.

Ostatecznym potwierdzeniem udziału w warsztatach jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 zł na konto :

46 8435 0004 0000 0008 5065 0003
Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Aniołów,
43-100 Tychy, ul. Wilcza 11
tytułem:darowizna na cele kultu religijnego WAM [imię i nazwisko uczestnika]

Całkowity koszt udziału to 170 zł od uczestnika.Pozostałą kwotę 120 zł należy złożyć jako ofiarę w gotówce podczas rejestracji na warsztatach.

Noclegi są bezpłatne, choć zachęcamy do przekazania gospodarzom jakiegoś wyrazu wdzięczności.

Koniecznie przekaż nasze zaproszenie wszystkim przyjaciołom i znajomym!

Dodatkowo dołącz do wydarzenia na FB, udostępniaj nasze materiały promocyjne w swoich mediach społecznościowych.