Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024 – 12. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji. Po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W środę zapraszam na mszę za mieszkańców ulic: Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej.
  3. W sobotę odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Należy ich zgłosić w kancelarii parafialnej. Następne odwiedziny będą w sobotę przed odpustem czyli 3 sierpnia.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby bieżące parafii. Po każdej mszy będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Carlo (Karola) Acutisa, które towarzyszą nam na czas wystawy o cudach eucharystycznych, przygotowanej na podstawie jego pomysłu.
  5. Młodzież, która ukończyła kl. VIII i VII, zainteresowaną przyjęciem bierzmowania w przyszłym roku szkolnym proszę o składanie zgłoszeń. Formularz znajduje się na stronie internetowej, w zakładce „Sakramenty” – należy go wydrukować, wypełnić i oddać w kancelarii w tym tygodniu.
  6. W lipcu i sierpniu nie będzie mszy w niedziele o 16:00.
  7. Tradycyjne przypomnienia na czas wakacji i urlopów:
  • zadbajmy o spełnianie praktyk religijnych; przed wyjazdem za granicę warto sprawdzić, gdzie będzie możliwość udziału we mszy; w przypadku braku kościoła katolickiego można uczestniczyć w liturgii prawosławnej (nabożeństwa w kościołach protestanckich nie są Eucharystią w naszym rozumieniu);
  • do organizatorów wakacyjnego wypoczynku dzieci warto skierować pisemną prośbę o umożliwienie udziału w niedzielnej mszy, a dzieciom przypomnieć, by z tego skorzystały;
  • uroczystość odpustowa przypada w tym roku 4 sierpnia; jak zwykle będzie jej towarzyszyć bogaty program, zachęcam do zaplanowania czasu i wzięcia udziału.