Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 – 13. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na potrzeby bieżące parafii. Po każdej mszy możliwość uczczenia relikwii bł. Karola Acutisa.
  2. W czwartek o 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, potem w tej intencji msza o 8:00.
  3. W piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę o 8:00 msza za członków wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Za tydzień kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Na prośbę arcybiskupa po mszach odbędzie się zbiórkę na pomoc parafiom poszkodowanym w wyniku niedawnej trąby powietrznej.
  6. W lipcu i sierpniu nie będzie mszy w niedziele o 16:00.
  7. W kancelarii dostępne są vouchery, na podstawie których można w atrakcyjnej cenie obejrzeć wirtualną Kaplicę Sykstyńską w Krakowie. Wystawa trwa do 30 września.
  8. Zbliża się uroczystość odpustowa, która przypada w tym roku 4 sierpnia. Tak jak w poprzednich latach, będziemy ją obchodzić poprzez różne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły znajdują się na plakatach, dostępne będą też za tydzień w gazetce i na stronie internetowej. Skrótowo:
  • od 26 lipca do 3 sierpnia – wieczorna nowenna
  • 2 sierpnia – agapa
  • 3 sierpnia – odwiedziny chorych; wieczór modlitewny (okazja do spowiedzi, nieszpory maryjne, zakończenie nowenny)
  • 3 i 4 sierpnia – msze odpustowe, kaznodzieja: ks. Jakub Dąbrowski
  • 8 sierpnia – pielgrzymka autokarowa