Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024 – 16. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na seminarium duchowne. Po mszach możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W tyle kościoła można nabywać dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców: plakietki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów (wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) po mszach. Proszę kierowców, by czekali przy swoich pojazdach.
  3. Od poniedziałku do czwartku nie będzie mszy świętych. Kościół będzie codziennie otwarty do prywatnej modlitwy wiernych.
  4. W piątek z racji wspomnienia świętych Joachima i Anny zostanie odprawiona msza w intencji wdów i wdowców naszej parafii.
  5. Również w piątek rozpocznie się nowenna przed odpustem. Zapraszamy codziennie o 19:30 na katechezę i modlitwę. W piątek gościem specjalnym będzie franciszkanka s. Dorota Korcyl, dyrektor przedszkola św. Klary w Krakowie, autorka umieszczonej w naszym kościele ikony Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Podzieli się ona swoim doświadczeniem w pisaniu ikon. Kolejne katechezy będą dotyczyć chrześcijańskiej ikonografii (kontekst biblijny, zasady umieszczania obrazów w przestrzeni sakralnej, symbolika itp.). Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w nowennie w kościele, są przygotowane teksty do indywidualnego odmawiania – polecamy skorzystać z wersji umieszczonej na stronie internetowej, są też teksty wyłożone w tyle kościoła.
  6. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach, w gazetce i na stronie internetowej. Wydarzenia wymagające zgłoszeń to:
  • akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski – osoby lub rodziny, które chcą tego dokonać, proszone są o wpisanie się na listę w tyle kościoła;
  • agapa czyli biesiadny wieczór – 2 sierpnia o 17:30; zgłoszenia uczestników do wtorku 30 lipca (w zakrystii po mszy lub w kancelarii);
  • wyjazd autokarowy – 8 sierpnia, trasa: Goszyce, Krnov, Prudnik i Głogówek; zapisy w kancelarii do czwartku 1 sierpnia – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 190 zł (przy 40 osobach spadnie do 165 zł).