Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024 – 17. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na pokrycie kosztów zakupionego węgla na opał.
  2. Trwa nowenna przed odpustem – codziennie o 19:30 katecheza i modlitwa.
  3. Rozpoczyna się sierpień, z boku kościoła wyłożona jest księga trzeźwości, w której można wpisywać postanowienia abstynenckie.
  4. W czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, potem w tej intencji msza o 8:00. W tym dniu mija termin zgłoszeń na pielgrzymkę autobusową, która odbędzie się 8 sierpnia.
  5. W piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień w całym Kościele dzień odpustu Porcjunkuli – wierni mogą zyskać odpust, nawiedzając kościół parafialny i odmawiając „Wierzę w Boga” oraz „Ojcze nasz”, przy spełnieniu zwykłych warunków. Z racji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej zapraszamy na agapę z pizzą pana Wojciecha i piwem pana Krystiana, początek o 17:30. Poczęstunek jest darmowy, z powodów organizacyjnych należy zgłosić chęć udziału do wtorku.
  6. W sobotę o 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca. Po mszy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – proszę ich zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowania (można telefonicznie). W tym dniu nie będzie adoracji o 15:30, mamy bowiem w planie modlitwę wieczorną. Jej przebieg:
  • 18:30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiadać będzie kaznodzieja i ks. senior Andrzej Papoń);
  • 19:00 ślōnski niyszpōr – po raz pierwszy w nieszporach będą wykorzystane teksty biblijne po śląsku (dla Ślązaków niech to będzie wyraz tożsamości, zaś dla osób niemówiących na co dzień po śląsku – okazja poznawania tradycji regionu);
  • ok. 19:30 ostatni 9. dzień nowenny;
  • na zakończenie akt zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu NMP.
  1. Za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Królowej Aniołów. Msza o 8:00 będzie odprawiona za zmarłych od poprzedniego odpustu. Uroczystą sumę o 11:00 zakończymy procesją – proszę o przygotowanie pocztów sztandarowych. Homilie na wszystkich mszach wygłosi ks. Jakub Dąbrowski. Kolekta będzie przeznaczona na dokończenie wyposażenia nowej zakrystii.