Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024 – 24. niedziela zwykła

1. Dziś uroczystość żniwna – na mszy o 11:00 z rolnikami prosimy o błogosławieństwo dla nich i dla ich pracy, dziękując Bogu za tegoroczne plony. Kolekta na rzecz parafii Mąkołowiec na budowę kościoła.
  2. W środę rozpoczyna się kolejny cykl mszy za zmarłych mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. W tym dniu msza będzie odprawiona za zmarłych mieszkańców ulic Browarowej i Sosnowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  3. W piątek po mszy o 16:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18:00 spotkanie grupy młodzieżowej – zaczniemy modlitwą w kościele, a potem ciąg dalszy w domu parafialnym. Spotkanie jest obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W sobotę o 10:00 msza za Dzieci Maryi i ministrantów na rozpoczęcie roku formacji. Zapraszam członków tych grup wraz z rodzinami, a także tych, którzy chcą dołączyć do tych wspólnot – jest to dobra okazja, by je poznać.
  5. Na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Sakramenty” znajduje się formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Proszę rodziców o pobranie go, wypełnienie i dostarczenie do kancelarii parafialnej do czwartku. Spotkanie rodziców odbędzie się w sobotę o 17:00 w kościele (należy przyjść bez dzieci).
  6. W ostatni weekend września nasza parafia organizuje drugą edycję Warsztatów Anielskiej Muzyki. W imieniu osób odpowiedzialnych zwracam się z prośbą o pomoc w postaci: 1/ dyżurów w recepcji, 2/ wsparcia w przygotowaniu obiadu, 3/ noclegu dla uczestników z daleka. Wystarczy wypełnić kartkę w tyle kościoła i wrzucić do znajdującego się tam koszyczka.
  7. Do jutra można głosować na wybrane projekty w ramach budżetu obywatelskiego miasta Tychy.

Do końca października zbieramy środki na budowę studni w Czadzie.

Licznik na dzień 8 września: 4.976,10 zł.