Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024 – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

1. Obchodzimy dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, które miało miejsce 36 lat temu. Podczas nabożeństwa różańcowego zostanie pobłogosławione wotum wdzięczności za 40 lat istnienia parafii – ryngraf z wizerunkiem Tronu Łaski. Kolekta na inwestycje i remonty. W naszej ojczyźnie dziś Dzień Papieski, przed kościołami w całym kraju zbiórka na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. We wtorek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Dramat poronienia, urodzenia dziecka martwego czy śmierci dziecka po porodzie domaga się także duchowego wsparcia. Zapraszam w tym dniu na różaniec w intencji tych dzieci oraz pogrążonych w żałobie ich rodzin.
  3. W piątek o 18:00 msza młodzieżowa – „msza świętych”. Przynosimy wizerunki różnych świętych patronów. Potem spotkanie w domu parafialnym.
  4. Intencje różańca w tym tygodniu:
  • nd 16:45 – różaniec dziękczynny
  • pn 7:30 – za nauczycieli
  • wt 17:30 – za dzieci utracone i ich rodziny w żałobie
  • śr 17:30 – o błogosławieństwo Boże dla Śląska
  • cz 7:30 – za kapłanów, zwłaszcza przeżywających kryzys
  • pt 16:30 – za lekarzy i całą służbę zdrowia
  • sb 16:45 – prowadzą ministranci
  1. Grupa Dzieci Maryi chce znów zorganizować akcję „Misyjny kołocz”. Bardzo prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich w sobotę od 10:00 do 11:00 do domu parafialnego. Ciasto będzie sprzedawane po mszach niedzielnych (też w sobotę), dochodem chcemy znów wesprzeć Adopcję Serca na rzecz Lukrecji z Kamerunu.
  2. Za tydzień Niedziela Misyjna, kolekta będzie przeznaczona na misje. W tym dniu wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii udamy się na różaniec do leśnej kapliczki. Zapraszam wszystkich chętnych – wyruszymy z Wilczego Kąta o 15:00, modlitwę odmówimy po części w drodze tam i z powrotem, zaś przy kapliczce pobłogosławię przyniesione różańce.
  3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok. W tym tygodniu proszę zgłaszać wyłącznie intencje za żyjących – z okazji urodzin, jubileuszy itp. Po 20.10 będzie można zgłaszać także intencje za zmarłych.

Dziś kończymy zbiórkę środków na budowę studni w Czadzie.

Licznik na dzień 6 października: 13.680,85 zł.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!