OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.03.2020 – 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Proszę o zapoznanie się z nowym zarządzeniem arcybiskupa – jest dostępne na stronie internetowej, Facebooku oraz w gablotce przy kościele.
  2. W związku z zarządzeniem w naszej parafii obowiązują następujące zasady:
    • Zostają zachowane godziny odprawiania mszy, mimo że będą one bez udziału wiernych. Jest to z myślą o tych, którzy zamówili intencję mszalną i przynajmniej chcą łączyć się duchowo o określonej porze.
    • Jeśli ktoś chce zrezygnować z zamówionej wcześniej intencji mszalnej, proszę o informację telefoniczną.
    • Niedzielna msza o 11:00 będzie transmitowana przez kanał „Parafia Wilkowyje” na YouTube. Będzie również transmisja obrzędów Triduum Paschalnego.
    • Tym, którzy są w stanie łaski uświęcającej, przypominam o możliwości przyjmowania tzw. Komunii duchowej.
    • Zachęcam do nawiedzania kościoła na modlitwę indywidualną. W tym tygodniu kościół będzie otwarty od poniedziałku do czwartku od 8:30 do 17:30, w piątek i sobotę od 8:30 do 15:30, w niedzielę od 8:30 do 10:00 i od 12:00 do 15:30.
    • W najbliższym czasie nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty na zwykłych zasadach. Ci, którzy są w stanie grzechu ciężkiego, powinni wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie również pragnienie spowiedzi, gdy tylko będzie to możliwe. W wyjątkowych sytuacjach można też umówić się na spowiedź indywidualnie – proszę o kontakt telefoniczny.
    • Będzie zachowane przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach.
    • Jednoczymy się duchowo w modlitwie różańcowej codziennie o 20:30.
    • Kancelaria jest nieczynna do odwołania. W pilnych sprawach (np. pogrzeb, wiatyk, umówienie spowiedzi) proszę o kontakt telefoniczny.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w ostatnim czasie wsparli parafię ofiarami wpłacanymi na konto lub gotówką. W obecnej sytuacji każdy taki datek jest ogromną pomocą.
  4. Kontakty wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym mieszkańcom Wilkowyj:
  5. Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
  6. Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy