Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. W związku z epidemią:
➢ Zostają zachowane godziny odprawiania mszy, nadal są one bez udziału wiernych.
➢ Kto chce zrezygnować z zamówionej intencji mszalnej, proszę o telefon.
➢ Transmisja niedzielnej mszy o 11:00 na kanale YouTube„Parafia Wilkowyje”.
➢ Kto jest w stanie łaski uświęcającej, niech przyjmuje Komunię duchową (należy wzbudzić pragnienie Komunii i powiedzieć o tym Bogu w dowolnej formie).
➢ Kościół będzie otwarty na modlitwę indywidualną od poniedziałku do soboty od 8:30 do 17:30, a w niedzielę od 8:30 do 10:00 i od 12:00 do 15:30.
➢ Na razie nie będzie możliwości spowiedzi na zwykłych zasadach. Kto jest w stanie grzechu ciężkiego, powinien wzbudzić akt żalu doskonałego, zawierający w sobie również pragnienie spowiedzi, gdy tylko będzie to możliwe. Wyjątkowo można też umówić się na spowiedź indywidualnie – proszę o kontakt telefoniczny.
➢ Będzie zachowane przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach. Wyjątkowo trasa nr 1 zamiast soboty będzie w Poniedziałek Wielkanocny o 17.00.
➢ Jednoczymy się duchowo w modlitwie różańcowej codziennie o 20:30.
➢ Kancelaria jest nieczynna do odwołania. W pilnych sprawach (np. pogrzeb, wiatyk, umówienie spowiedzi) proszę o kontakt telefoniczny.

2. Obrzędy Triduum Paschalnego z transmisją internetową:
– Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o 18:00,
– Liturgia Męki Pańskiej w piątek o 18:00,
– Wigilia Paschalna w sobotę o 20:00.
W te dni proponuję też rozważania rekolekcyjne dla dorosłych – w czwartek i piątek po zakończeniu obrzędów, a w sobotę przed rozpoczęciem. Dostępne są też specjalne nagrania dla dzieci, dotyczące przeżycia Triduum w domu. Przypominam, że nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie oraz święcenia pokarmów.

3. Tekst błogosławieństwa stołu rodzinnego, wielkanocny list pasterski arcybiskupa i inne materiały są dostępne na stronie internetowej.

4. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami wpłacanymi na konto lub gotówką. W obecnej sytuacji każdy taki datek jest ogromną pomocą.

5. Kontakty wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym mieszkańcom Wilkowyj:
• Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
• Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy