OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.04.2020 – NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. W związku z epidemią:
    • Zostają zachowane godziny odprawiania mszy, nadal są one bez udziału wiernych.
    • Kontynuujemy transmisje niedzielnych mszy o 11:00 na kanale YouTube „Parafia Wilkowyje” (również w Poniedziałek Wielkanocny).
    • Kto jest w stanie łaski uświęcającej, niech przyjmuje Komunię duchową (należy wzbudzić pragnienie Komunii i powiedzieć o tym Bogu w dowolnej formie).
    • Kościół jest otwarty na modlitwę indywidualną codzienne w ciągu dnia, poza porą odprawiania mszy świętych.
    • Na razie nie będzie możliwości spowiedzi na zwykłych zasadach. Kto jest w stanie grzechu ciężkiego, powinien wzbudzić akt żalu doskonałego, zawierający w sobie również pragnienie spowiedzi, gdy tylko będzie to możliwe. Wyjątkowo można też umówić się na spowiedź indywidualnie – proszę o kontakt telefoniczny.
    • Będzie zachowane przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach (trasą nr 1 także w Poniedziałek Wielkanocny o 17.00).
    • Jednoczymy się duchowo w modlitwie różańcowej codziennie o 20:30.
    • Kancelaria jest nieczynna do odwołania. W pilnych sprawach (np. pogrzeb, wiatyk, umówienie spowiedzi) proszę o kontakt telefoniczny.
  2. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, zachęcam więc do codziennego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.
  3. Ponieważ uczniowie nie wracają po świętach do szkół i trwa stan epidemii, odwołane zostają terminy pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Po zasięgnięciu opinii pani katechetki i przedstawicieli rodziców, I Komunia zostaje przełożona na niedzielę 27 września. W przypadku, gdyby ten termin komuś nie odpowiadał, jest możliwość indywidualnego zorganizowania I Komunii w innym dniu – proszę o kontakt w tej sprawie. Natomiast termin bierzmowania będzie ustalony z księdzem arcybiskupem dopiero po ustaniu epidemii – proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.
  4. Bardzo dziękuję tym, którzy w ostatnim czasie wsparli parafię ofiarami.
  5. Kontakty wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym mieszkańcom Wilkowyj:
    • Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
    • Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy